22 Ocak 2013 Salı

Adım Adım Dergisi - 16. Ay Paketi


Mutafaği Öğreniyorum paketi bizim ilk paketimiz oldu, ilk olduğu için ben heyecanla bekledim. Hediyeler ile birlikte dolu dolu bir paket ulaştı elimize.
1 adet kitap, 1 sayfa bu aydaki çoçukların gelişimlerini/yapabilecekleri anlatan açıklamalar, oyun için kullanılabilecek 2 kutu bir tahta kedicik, mutfak konsepti olduğu için mutafağı anlatan bir resim, kış hastalıklarını anlatan bir kitap ve de çoçuğunuzla yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler kitabı.

İlk kitabın her sayfasında çocuğun motor, zihinsel ve/veya duygusal gelişimini geliştirmeye yarayacak bir aktivite, oyun veya paylaşımın bilgileri var. Çocuğunuzun gelişim çizelgesini takip edip yani bu ay yapabileceklerinden hangileri yapıp yapmadığına bakarak, kitapta anlatılan ve motor, zihinsel ya da duygusal gelişimini desteklemeniz gereken aktiviteleri seçerek işe başlayabilirsiniz. Çocuğunuzla bu aktiviteleri yaparak onun gelişimine faydalı olabilirsiniz, ya da kendi oyunlarınızda buradaki ipuçlarını kullanabilirsiniz. Mesela bu ay çoçuklar altta üstte içinde gibi kavramları öğrenebiliyormuş, oyunlarınıza bunları da dahil edebilirsiniz.

Oyun aparatı olarak gelen iki kutunun altına kediyi saklıyorsunuz, çocuğunuzun bulması için teşvik ediyorsunuz. Tuna genelde ikisini de açmayı tercih ediyor kutuların, ama kediciği baya sevdi. Diğer kitapta anlatılan oyunları biz zaten oynuyorduk. Resimlere bakarak neyin ne oldğunu anlamaya çalıştık. Mutfak resmini mutfağın kendisi ile karşılaştırarak resimdeki objelerin gerçeklerini bulduk.


Bunlarla beraber hediye olarak gelen üç tane hikaye kitabı Tuna'nın ilgisini çekti. Özellikle Çiftçi kitabı hayvanlar, traktör gibi resimleri olduğu için favorimiz.

Bu set ile günlerce uğraşmadık ama birkaç gün dolu dolu vakit geçirmemizi sağladı. Arada sırada tekrar tekrar aynı oyunlara dönüyoruz, Tuna'nın hoşuna gidiyor. Özellikle yemek yerken kedi ve mutfak resmi ile oynamaya devam ediyoruz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için çok önemli, vakit ayırdığınız için çook teşekkürler...